دهکده سلامتی گردشگری دشت لاله دیمه

مهیج ترین و زیباترین مرکز گردشگری در تمامی فصول پذیرای شماست….

درباره پروژه

چشمه دیمه، نام چشمه‌ای در کنار روستای دیمه و در شهرستان کوهرنگ، استان چهارمحال و بختیاری می‌باشد. این چشمه یکی از سرشاخه‌های اصلی رودخانه زاینده رود و در ۱۰ کیلومتری چلگرد است
بر اساس بررسی‌های به عمل آمده آب این چشمه از لحاظ املاح و مواد معدنی، بسیار غنی بوده و از گواراترین آب‌های جهان است و خواص درمانی از قبیل جلوگیری از پوسیدگی دندان به خاطر وجود کلسیم و درمان سنگ کلیه دارد.

آب این چشمه، مناظر چشمگیر و فضاسازی اطراف چشمه، این مکان را در ردیف زیباترین گردشگاه‌های شهرستان کوهرنگ قرار داده‌است.

فاصله این جاذبه گردشگری تا شهرکرد ۱۲۰ کیلومتر است.

این چشمه ۸۴اُمین اثر طبیعی ملی است که توسط سازمان میراث فرهنگی در ۲۵ آبان ۱۳۸۸ در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت.

منطقه نمونه گردشگری دشت لاله دیمه : شهرستان کوهرنگ در شمال غرب و غرب استان لرستان چهارمحال بختیاری و در 50 کیلومتری چادگان اصفهان
می باشد. طبیعت زیبا و دیدنی و وجود چشمه سارها و رودهای فراوان از جمله سرچشمه دو رود بزرگ کارون و زاینده رود سبب شده که نام این شهرستان نام (( سرزمین آب ایران )) را به خود اختصاص دهد.
ویژگی های توپوگرافی، شرایط اقلیمی و قرارگیری در مسیر بادهای مرطوب مدیترانه ای و در اختیار داشتن طبیعت بکر و زیبا در فصول بهار، تابستان و زمستان این منطقه را پذیرای مسافران و گردشگران ایرانی و خارجی کرده است.
دیدنی ترین جاذبه های شهرستان کوهرنگ، چشمه آب دیمه، آبشار شیخ علی خان، تونل کوهرنگ، پیست، اسکی چلگرد، دشت لاله واژگون، غاریخی چما، روستای شگفت انگیز آقا سید و … می باشد.

کمپینگ و اقامت گاه دائمی و موقت